365644. TEKOPPAR MED FAT, 10 delar, porslin, Lomonosov, Ryssland.
12 koppar med fat, koppens diameter 9,5, höjd 9,5 cm.
Varierande märkning: USSR respektive Russia.
Udda kopp utan fat medföljer.
Bruksslitage, två koppar med fotnagg varav en av dessa med mindre nagg längs mynning.