VAS samt SKÅL, 2 delar keramik, Fratelli Fanciullacci, Montelupo, Italien. 1900-talets mitt.

365436. VAS samt SKÅL, 2 delar keramik, Fratelli Fanciullacci, Montelupo, Italien. 1900-talets mitt.

Ristad dekor med polykrom glasyr.
Vas, höjd 23,5 cm, fat 27,5 x 27,5 cm.

Smärre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre bruksslitage.

Antal besök: 2 434