BESTICKSERVIS, ca 59 delar, silver, "Chippendale", GAB, 1990/2000-tal.

365331. BESTICKSERVIS, ca 59 delar, silver, "Chippendale", GAB, 1990/2000-tal.

Bestående av:
12 bordsknivar, längd ca 20 cm
12 bordsgafflarn längd ca 18 cm
12 bordsskedar, längd ca 18 cm
10 efterrättskedar, längd ca 15 cm
12 bakelsegafflar, längd ca 13,5 cm
tårtspade längd ca 21,5 cm, finsk tillverkning
Vikt exkl knivar och tårtspade med stålblad ca 1500 g.

Bruksslitage samt delvis i orginalförpackning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bestående av:

Antal besök: 909