LAMPBORD, engelsk stil, på hjul, 1900-tal.

365266. LAMPBORD, engelsk stil, på hjul, 1900-tal.

Klaffbord på hjul med två uppfällbara klaffar.
Präglat grönt läder. Lös glasskiva. Låda i sargen, parställda ben.
Höjd 53 cm
Längd 42 cm, totalt 71 cm
Djup 37 cm

Proveniens: Hedbergska samlingen.

Bruksskick, repor
Skinnet med fläckar, märken och slitage
Glasskiva lös.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 53 cm
Längd 42 cm, totalt 71 cm
Djup 37 cm

Bruksskick, repor
Glasskiva lös.

Antal besök: 1 305