GOLVUR, rokoko, 1700/1800-tal.

365241. GOLVUR, rokoko, 1700/1800-tal.

Urtavla märkt "AAS, Mora". Fodral med skuren bladdekor samt påmålat monogram. Höjd 127 cm.

Slitage och skador. Renoverat samt kompletterat nederstycke. Senare bemålning med färgbortfall och krakelyr. Glas saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 324