SERVISDELAR, 42 st, porslin, Musselmalet, Royal Copenhagen, Danmark.

365231. SERVISDELAR, 42 st, porslin, Musselmalet, Royal Copenhagen, Danmark.

Hel och halvblond.
Blandsortering.
8 tallrikar, diameter 23,5 cm
6 kaffekoppar, höjd 6 cm
6 kaffefat, diameter 12,5 cm
6 mindre fat, diameter 15,5 cm
8 assietter, diameter 19,5 cm
3 små fat, diameter 9 cm
gräddkanna, höjd 8 cm
sockerskål, höjd 10 cm
skål på fot, höjd 15 cm
skål, diameter 21,5 cm
uppläggningsfat, längd 36,5 cm.

Ålders samt bruksslitage.
Tallrik med nagg.
Skål på fot, nagg nedtill.

Gör en kostnadsfri värdering!

Hel och halvblond.
Blandsortering.
8 tallrikar, diameter 23,5 cm
6 kaffekoppar, höjd 6 cm
6 kaffefat, diameter 12,5 cm
8 assietter, diameter 19,5 cm
3 små fat, diameter 9 cm
gräddkanna, höjd 8 cm
sockerskål, höjd 10 cm
skål på fot, höjd 15 cm
skål, diameter 21,5 cm

Ålders samt bruksslitage.
Tallrik med nagg.
Skål på fot, nagg nedtill.

Antal besök: 938