3652259. ETT ERCOL UTDRAGANDE MATBORD OCH FYRA STOLAR.
det ljusa almbordet i rundad rektangulär form, på avsmalnande ben tillsammans med ett mörkare utdragbart fäste och fyra stolar med ryggstöd; bordet 136,5 cm L x 75 cm B x 71 cm H (6).
Allt med slitage, det mörkare utdragbara fästet är tyvärr splittrat, en något annorlunda färg och sitter precis ovanför bordet, ljusa repor, knappade ben och lite missfärgning på det hela.