MULBERRY, "Bayswater". Handväska, svart läder.

3649994. MULBERRY, "Bayswater". Handväska, svart läder.

Mulberrys klassiska "Bayswater" väska "Black and Brass Small Classic Grain".

Av den "nyare" varianten som togs fram under Johnny Cocas tid på Mulberry (2015-2020), låsbrickan pryds av namnet istället för loggan och sidoremmarna togs bort.

Svart skinn med metalldelar i guldton. Viklock med vridlås. Ett invändigt fack med dragkedja samt två små innerfickor. Invändigt märkt "Mulberry" "made in England".

Längd 36 cm, höjd 26,5 cm, bredd 16,5cm. Handtagslängd 18cm.

Brukslitage. Enstaka märke på framsida, nötningar och repor på metalldelar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 952