FAT, 2 st, tenn, Växjö och Eksjö, 1800-tal.

364773. FAT, 2 st, tenn, Växjö och Eksjö, 1800-tal.

Fat stämplat Ekesjö diameter 35 cm.
Fat stämplat Wexiö diameter 33 cm.

Repor, bucklor, gravering baksidan av mindre fat.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 111