SKULPTURER, 3 st, "Morgon i Aten", Kaj Franck, Iittala, Finland, glas, 1900-talets senare hälft.

364711. SKULPTURER, 3 st, "Morgon i Aten", Kaj Franck, Iittala, Finland, glas, 1900-talets senare hälft.

Formgiven 1953, i produktion 1954-75. Senare upplaga. Friblåsta. I originalförpackning. Tråd för upphängning medföljer.
Längd ca 62 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd ca 62 cm.

Bruksslitage.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 2 363