DOMINIK PAWLOWSKI. olja på duk, "skogssjö" signerad Dominik.

364445. DOMINIK PAWLOWSKI. olja på duk, "skogssjö" signerad Dominik.

Dominik Pawlowski är född i Polen 1956 och studerade på Konstfackskolan i Kielce 1972-77. Bosatt i Sverige sedan 1981. Han målar naturalistiskt, mestadels landskap, men även interiörer, figurkompositioner och stadsbilder i klara, varma färger.
51 x 61 cm.

Gör en kostnadsfri värdering!

51 x 61 cm.

Herrljunga Auktionsverk
Antal besök: 6 066