SMÖRGÅSBESTICK, 12 delar, "Konge Acorn", Johan Rohde för Georg Jensen, 1900-tal.

364211. SMÖRGÅSBESTICK, 12 delar, "Konge Acorn", Johan Rohde för Georg Jensen, 1900-tal.

Gafflar, sterlingsilver; Längd 14 cm.
Vikt 161 g.
Knivar, sterlingsilver i skaftet; Längd 17 cm.
Vikt med stålblad och fyllningar 282 g.
Tygfodral medföljer.

Obetydligt ålders- och bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vikt 161 g.
Tygfodral medföljer.

Antal besök: 1 061