364098. VÄGGPLATTA keramik och silver, "Kung Karls Spira", Heinz Erret, Gustavsberg. 1900-talets andra hälft.
Brunsvart glasyr med dekor i silver föreställandeVästerbottens landskapsblomma. Signerad.
Mått 33,5 x 21,5 cm.
Bruksslitage, rester efter klisteretikett.