VÄGGPLATTA keramik och silver, "Kung Karls Spira", Heinz Erret, Gustavsberg. 1900-talets andra hälft.

364098. VÄGGPLATTA keramik och silver, "Kung Karls Spira", Heinz Erret, Gustavsberg. 1900-talets andra hälft.

Brunsvart glasyr med dekor i silver föreställandeVästerbottens landskapsblomma. Signerad.
Mått 33,5 x 21,5 cm.

Bruksslitage, rester efter klisteretikett.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mått 33,5 x 21,5 cm.

Antal besök: 4 674