JEAN MIOTTE (1926-2016). abstrakt komposition.

3637554. JEAN MIOTTE (1926-2016). abstrakt komposition.

Jean Miotte (1926-2016), abstrakt komposition, gouache över litografi, ca 31 x 23,5, arkstorlek 32 x 29 cm, i plexiglasram, med ram ca. 42 x 37 cm

PROVENIENS: Hamburgs privata samling, förvärvad 1994/95 i samband med en utställning på Galerie Keeser, Hamburg (Dr. Dorothea Keeser).

Ej inramad, undersökt.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ej inramad, undersökt.

Antal besök: 592