CHATELAIN, DELVIS GULD OCH EMALJ, 1800-TAL.

3636320. CHATELAIN, DELVIS GULD OCH EMALJ, 1800-TAL.

Chatelainen dekorerad med blå och vit guillochemalj och hängde med en klocknyckel, en georgisk medaljong och en klämma. Det stora klämman som går över midjebandet är guldpläterat, kedjorna testar som guld.

skador och slitage på emalj, ofullständig.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 435