Rund bricka, mässing, Frankrike, 20. Jh.

3636175. Rund bricka, mässing, Frankrike, 20. Jh.

Mässing, pressad, stämplad och graverad. Rund, slät spegel med lämpligt graverade koncentriska cirklar, kantad av bollfris vid kanten. Den höghöjande kanten, konkav i mitten. HxDm: 4,3 x 38 cm tillverkarens stämpel.

Små tecken på slitage, partiella bucklor och repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 356