3636175. Rund bricka, mässing, Frankrike, 20. Jh.
Mässing, pressad, stämplad och graverad. Rund, slät spegel med lämpligt graverade koncentriska cirklar, kantad av bollfris vid kanten. Den höghöjande kanten, konkav i mitten. HxDm: 4,3 x 38 cm tillverkarens stämpel.
Små tecken på slitage, partiella bucklor och repor.