TALLRIKAR, 10 st, samt SKEDAR, 13 st, trä, allmoge, 1900-1700-tal.

363428. TALLRIKAR, 10 st, samt SKEDAR, 13 st, trä, allmoge, 1900-1700-tal.

De flesta tallrikarna med monogram eller bomärke.
10 tallrikar, diameter ca 18 cm.
13 skedar, längd ca 16 - 20 cm.

Slitage, skador, sprickor, något maskstunget.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 974