OCTAVIUS THOMAS CLARK (BRITTISK, 1850-1921).

3633457. OCTAVIUS THOMAS CLARK (BRITTISK, 1850-1921).

Landscen med dam och gäss vid stugan
signerad (nere till höger), olja på duk
50 x 75 cm (19,75 x 29,5 tum)

Proveniens: Privat samling, Suffolk.

omfodrad duk, lite målning synlig under UV-ljusinspektion, bra hängbart skick.

Tema

18th & 19th Century British and European Paintings

Gör en kostnadsfri värdering!

50 x 75 cm (19,75 x 29,5 tum)

Tema

Antal besök: 282