363081. FICKUR, silver, spindelur, "Robert Stroud, London". Tidigt 1800-tal.
Märkt "Rob Stroud, London, No: 30014". Diameter 49,5 mm, vikt 114 gram. Fodral i silver, diameter 59,5 mm, vikt 30 gram. Kedja, vit metall, längd 28 mm.
Slitage. Märken. Repor. Ej funktionstestad.