362854. SKRIVBORDSSET, 7 delar, patinerad brons, Art Deco, GAB Brons, 1930-tal.
Bläckhornsställ, brevställ, brevkniv, brevpress i form av panter, ett par ljusstakar, en kandelaber.
Bläckhornsställ, längd 39 cm.
Bruksslitage, glasinsatser till bläckhornsstället saknas.