KRUS, svartglaserat lergods tidigt 1800-tal.

362732. KRUS, svartglaserat lergods tidigt 1800-tal.

Svart blyglasyr, hänklar med gaffeldekor. Höjd 24, diameter 23 cm.

Åldersrelaterade småskador, i gott skick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 068