MODELLTÅG, Märklin, ånglok 24058, ellok E6302 samt VAGNAR, 11 vagnar, skala H0. 1950/60-tal.

362697. MODELLTÅG, Märklin, ånglok 24058, ellok E6302 samt VAGNAR, 11 vagnar, skala H0. 1950/60-tal.

1 ånglok 24058 med kolvagn, längd 20 cm.
1 ellok 24058, längd 12 cm.
2 personvagnar 3291, längd 12,5 cm.
1 godsvagn 3294, längd 12,5 cm.
1 lastvagn med kapell 4475, längd 18 cm.
2 flakvagnar 476315, längd 23 cm.
1 flakvagnar 4503, längd 10 cm.
1 kranvagn 4611, längd 19 cm.
1 virkesvagn 4512, längd 18 cm.

Övriga vagnar
1 LIMA H0 9042 - Pullman Personvagn FBS, längd 24 cm.
1 LIMA flakvagn.

Slitage. Delar saknas på kranvagn (skadad boggiehjul par), krok och lina saknas. Stolpar saknas på flakvagnar. Virke pack saknas på virkesvagn.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 ellok 24058, längd 12 cm.
1 kranvagn 4611, längd 19 cm.

Övriga vagnar
1 LIMA flakvagn.

Antal besök: 2 374