Tvättskåp: plåtinsats, höjd 74 cm, bredd 54 cm, djup 33 cm, etikett baksidan.
Tvättset: Elsa - Gefle, potta diameter 19,5 cm, tillbringare höjd 25,5 cm, tvättfat diameter 32,5 cm.
(Tvättsetet kan packas inuti tvättskåpet.)
Tvättskåp: benen defekta, blekt, slitage.
Tillbringare har kantnagg.
Tillbringare har kantnagg.