GRÖTSKÅL, Mathias Rundquist, Karlskrona, 1801.

362429. GRÖTSKÅL, Mathias Rundquist, Karlskrona, 1801.

Diam 23,5 cm, Höjd 18 cm.
Stämplad T2, MR.
Bottnen med fotring.

Ålders- och bruksslitage.
Skålens mynningsring med slitskador och materialförlust.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diam 23,5 cm, Höjd 18 cm.
Stämplad T2, MR.
Bottnen med fotring.

Ålders- och bruksslitage.

Antal besök: 540