KAFFESERVIS, 46 delar, "Måsen", Bing & Gröndahl Danmark.
362388. KAFFESERVIS, 46 delar, "Måsen", Bing & Gröndahl Danmark.
13 kaffekoppar höjd 6,5 cm, 16 kaffefat diameter 13,5 cm, 12 assietter diameter 17,5 cm, sockerskål med lock och gräddkanna på bricka, liten vas höjd 6 cm, litet fat diameter 9,5 cm.
Slitage på gulddekoren samt något litet nagg förekommer.
Andrasortering förekommer.
Andrasortering förekommer.