362242. DEBASHIS DHARA. ”Abstract II”, olja på duk, signerad.
”Abstract II”, olja på duk, signerad nedre höger fram.
Mått: 122 x 102 (höjd x bredd).
Mycket bra tillstånd av bevarande. Möjligen från samma målares hand som målningen ”Abstract I” - Dhebasis Dara.