TENNSTOP, Daniel Eklund, Kalmar, 1800-talets mitt.

362115. TENNSTOP, Daniel Eklund, Kalmar, 1800-talets mitt.

Höjd 21 cm.
DE var mästare i Kalmar 1846-1858.
På locket medaljong med jordbruksmotiv.

Bruks- och åldersslitage.
Locket med lagning.
Gravyr förekommer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 21 cm.

Bruks- och åldersslitage.
Locket med lagning.
Gravyr förekommer.

Antal besök: 969