3620341. ETT URVAL AV 1930-TALETS VASER.
Ett urval av glasvaser från omkring 1930-talet inklusive en ovanlig klar glasvas med fem individuella öppningar, en engelsk vas graverad med en interiör av en katedral, en glasvas av Mdina, en tjeckisk orange fläckig vas cirka 1940 med mässingsgrilllock, möjligen Loetze, etc (8).
Bra övergripande skick utan uppenbara flisar/sprickor.