Liten brödkorg, 900 silver, 1900-talets slut.

3620319. Liten brödkorg, 900 silver, 1900-talets slut.

900 silver Det ovala stativet är omgivet av en dragsko. Koniskt breddande, stigande vägg med genombruten växtdekoration. Utskurna handtag på de smala sidorna. HxBxD: ca. 7 x 18,5 x 11 cm, ca. 205 g. silverstämpel.

Bra skick med små tecken på slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 259