BO CRONQVIST. Litografier, 10 st + 3 st tryck, signerade samt numrerade.
362024. BO CRONQVIST. Litografier, 10 st + 3 st tryck, signerade samt numrerade.
Bo Cronqvist.
1. Månklocka.
2. Banantorn.
3. I Medvind.
4. Fyrskepp.
5. I Motvind.
6. Metronom Melodi.
7. Blå Lanterna med kvist.
8. Huset.
9. Vit Segelbåt och Propeller.
10. I väntan på Skepp.
Bladmått 31,5 x 36,5 cm.
Trycken, totalmått, 73 x 63 cm samt 55 x 50 cm, 52 x 51,5 cm.
Bo Cronqvist.
1. Månklocka.
2. Banantorn.
3. I Medvind.
4. Fyrskepp.
5. I Motvind.
6. Metronom Melodi.
7. Blå Lanterna med kvist.
8. Huset.
10. I väntan på Skepp.
Bladmått 31,5 x 36,5 cm.