BYRÅ, Gustaviansk stil, så kallad Hauptkopia, trä med marmorskiva, 1900-tal.

361897. BYRÅ, Gustaviansk stil, så kallad Hauptkopia, trä med marmorskiva, 1900-tal.

Rik intarsia. Mässingsbeslag. Tre lådor (nyckel saknas till den översta men är olåst).
Längd 110,5 cm.
Bredd 47,5 cm.
Höjd 80 cm.

Bruksslitage, fläckar, smärre fanérskador, lackkrakelyr.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 110,5 cm.
Bredd 47,5 cm.
Höjd 80 cm.

Nyckel/nycklar finns.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 1 603