3618800. VINTAGE MEDALJONG HÄNGE.
Ett stort cirkulärt hänge med öppet medaljongfack med präglade rosor och bladdetaljer. Gul metallmonterad omvänd stämplad '9ct'. Diameter 48mm. Med en dekorativ borgen. Vikt 5,5 g.
Bra skick. Allmänt ytslitage, inga uppenbara tecken på skador/reparationer. Baksidan har originalinsats.