LOTHAR BRAUN (GEB. 1931). Stenmur framför klocktornet.
3618390. LOTHAR BRAUN (GEB. 1931). Stenmur framför klocktornet.
Lothar Braun (f. 1931), stenmur framför klocktornet, akvarell och teckning på papper, signerad, ca. 33 x 49 cm, inramad bakom passepartout och glas, med ram ca. 62,5 x 75,5 cm.