TESERIVS, 15 delar, porslin, "Grand", Arthur Percy för Gefle.

361631. TESERIVS, 15 delar, porslin, "Grand", Arthur Percy för Gefle.

12 koppar med fat. Fatets diameter ca 16 cm
1 tekanna, längd 24,5 cm
1 sockerskål, längd 15 cm
1 mjölkkanna, höjd 8,5 cm.

Slitage. Enstaka nagg. 1 kopp med spricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 tekanna, längd 24,5 cm
1 sockerskål, längd 15 cm
1 mjölkkanna, höjd 8,5 cm.

Antal besök: 1 336