GRÖTSKÅL, tenn, Johan Petter Fagerström, IPF, Kalmar 1819.

361047. GRÖTSKÅL, tenn, Johan Petter Fagerström, IPF, Kalmar 1819.

Årtalsstämpel "N3" 1810, fyrstämplad
Diameter 28 cm, inklusive hänklar, höjd 15 cm.

Bruksslitage, repor märken, bucklor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 078