MOCCASERVIS, 49 delar, porslin, Österrike, 1900-talets första hälft.
361038. MOCCASERVIS, 49 delar, porslin, Österrike, 1900-talets första hälft.
Polykrom schablondekor med förgyllda detaljer.
28 st koppar, höjd 5 cm.
18 st fat, diameter 11,5 cm.
1 st kaffekanna höjd 22,5 cm.
1 st gräddkanna, höjd 9 cm.
1 st sockerskål, höjd 14 cm.
28 st koppar, höjd 5 cm.
18 st fat, diameter 11,5 cm.
1 st kaffekanna höjd 22,5 cm.
1 st gräddkanna, höjd 9 cm.
1 st sockerskål, höjd 14 cm.