TAKLAMPA, glas/mässing, 1900-talets senare hälft.

360885. TAKLAMPA, glas/mässing, 1900-talets senare hälft.

Kupa av opalglas med dekor av rankor.
Totalhöjd ca 83 cm.

Bruksslitage, etikettrest överst på mässingsstomme, ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Totalhöjd ca 83 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 631