STOLAR, 4 st, "Själevad", modell Carl Malmsten, 1900-talets senare del.

360831. STOLAR, 4 st, "Själevad", modell Carl Malmsten, 1900-talets senare del.

Rygghöjd 81 cm.
Stomme i furu.
Tillverkade vid Capellagården, Vickleby, på 1960/70-talet som elevarbete.
Proviniens: säljarens fader var lärare vid Capellagården.

Ålders- och bruksslitage.
En sits med hål i klädseln.

Gör en kostnadsfri värdering!

Rygghöjd 81 cm.
Stomme i furu.

Ålders- och bruksslitage.
En sits med hål i klädseln.

Antal besök: 1 399