KAFFETUNNA, med lock, plåt, Pyramidens kaffe, tidigt 1900-tal.

360762. KAFFETUNNA, med lock, plåt, Pyramidens kaffe, tidigt 1900-tal.

Tunnan märkt/tillverkad Arvid Svensson Västerås.
Diameter 44 cm.
Höjd 48 cm.

Åldersslitage, bruksslitage.
Locket med bucklor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter 44 cm.
Höjd 48 cm.

Åldersslitage, bruksslitage.
Locket med bucklor.

Antal besök: 2 371