MATSERVIS, 54 delar, Arabia, 30-40-talet.

360477. MATSERVIS, 54 delar, Arabia, 30-40-talet.

4 st uppläggningsfat, 22 x 12,5 cm
2 st uppläggningsfat, 24,5 x 19,5 cm
2 st uppläggningsfat, 31 x 24 cm
1 st uppläggningsfat, 35,5 x 27,5 cm
såsskål, höjd 10 cm, 24 x 12 cm
soppterrin, höjd 19 cm, diameter 29,5 cm
karott med lock, höjd 15 cm, diameter 24 cm
11 st assietter, diameter 17,5 cm
9 st förrättstallrikar, diameter 17,5 cm
10 st mattallrikar, diameter 23 cm
12 st djupa tallrikar, diameter 23,5 cm.

bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

bruksslitage.

Herrljunga Auktionsverk
Antal besök: 4 678