AFRIKANSK MASK, BaKuba, Kongo "mBwoom".

3603397. AFRIKANSK MASK, BaKuba, Kongo "mBwoom".

Skuret trä, frön, kaurisnäckor, fajanspärlor. 1900-talets andra hälft.
Höjd 29cm
Längd 35cm
Bredd 24cm.

Textil saknas. Skador med saknade delar, lagningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 29cm
Längd 35cm
Bredd 24cm.

Antal besök: 230