2 st fat ca 26 cm
5 st tallrikar 24 cm
10 st djupa tallrikar 19 cm
8 st assietter 18 cm
9 st koppar 8,5 cm diameter, höjd 6,5 cm
10 fat 15,5 cm
1 st mjölkkannan, höjd 9 cm, 8 cm diameter
1 st tillbringare, höjd 12 cm, 11,5 cm diameter.
Slitage, någon nagg.
2 st fat ca 26 cm
5 st tallrikar 24 cm
10 st djupa tallrikar 19 cm
8 st assietter 18 cm
10 fat 15,5 cm
Slitage, någon nagg.