359996. DIVERSE KOPPAR samt TENNFAT, 17/1800-tal.
Trefot med handtag, höjd 12,5 cm, troligen 1700-tal.
Koppargryta med två hänklar, diameter 30,5 cm.
Tennfat, märkt på baksidan C(G?).A.D. 1798, fastlött fäste för vägghängning, diameter 35 cm.
Bruksslitage, lagningar, tennfat med lagningar samt polerat.