GLASSERVIS, 34 delar "Carina", Ingeborg Lundin, Orrefors, 1900-talets andra hälft.

359987. GLASSERVIS, 34 delar "Carina", Ingeborg Lundin, Orrefors, 1900-talets andra hälft.

10 vinglas, höjd 16,4 cm.
13 sherryglas, höjd 12,5 cm.
11 selterglas, höjd 8,3 cm.

Bruksslitage, enstaka nagg, ej genomgånget.

Gör en kostnadsfri värdering!

10 vinglas, höjd 16,4 cm.
13 sherryglas, höjd 12,5 cm.
11 selterglas, höjd 8,3 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 2 718