KAFFESERVIS, ca 23 delar, porslin, "Blå blomst" Royal Copenhagen.
359722. KAFFESERVIS, ca 23 delar, porslin, "Blå blomst" Royal Copenhagen.
Kaffekanna.
Gräddkanna.
Sockerskål (saknar lock)
8 koppar med 9 fat.
6 assietter, diameter ca 17 cm.
5 tepåsefat, diameter ca 7,5 cm.
Skål, 2:a sortering, diameter ca 21,5 cm.
1 udda fat medföljer med diameter ca 14,5 cm.
Sockerskål saknar lock. Skål 2:a sortering.
Slitage. En kopp samt gräddkanna med nagg. Enstaka mikronagg.
Kaffekanna.
Gräddkanna.
Sockerskål (saknar lock)
8 koppar med 9 fat.