Servisgods med dekor i mörkblått och förgyllning
7 koppar, höjd 5,5 cm
12 kaffefat, diameter 12,5 cm
12 assietter, diameter 17 cm
Sockerskål, höjd 10 cm
Gräddsnipa, höjd 9,5 cm
Kaffekanna, höjd 21,5 cm.
Bruksskick
Förgyllning med slitage.
7 koppar, höjd 5,5 cm
12 kaffefat, diameter 12,5 cm
12 assietter, diameter 17 cm
Sockerskål, höjd 10 cm
Gräddsnipa, höjd 9,5 cm
Kaffekanna, höjd 21,5 cm.
Bruksskick
Förgyllning med slitage.