SKULPTUR, keramik, häst, Aldo Londi, Bitossi, Italien. 1900-talets mitt.

359408. SKULPTUR, keramik, häst, Aldo Londi, Bitossi, Italien. 1900-talets mitt.

Orange glasyr med svarta detaljer, ristad dekor.
Längd 27 cm, höjd 27 cm.

Smärre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 27 cm, höjd 27 cm.

Smärre bruksslitage.

Antal besök: 4 097