3594040. HEINRICH ROEPSTORFF. Skrivbord, teak och stål, 1950/60-tal, Danmark.
Mindre skrivbord i teakfanér med ben och lådbeslag i stål. Två utdragslådor.
Mått: längd 90, djup 50, höjd 68 cm.
Omfattande bruksslitage, repor och märken, lådfronter med faneravslag. Hurts med skruvhål. en bentass sakans.