3593485. SERVIS. Rörstrand "Vineta", 24 delar.
10 st mattallrikar, 26 cm
6 st djupa tallrikar, 25,5 cm
6 st assietter, 17,5 cm
1 st stekfat, 37,5 x 23 cm
1 st skål på fot, höjd 8 cm och 27 cm i ø utan hantagen.
Bruksslitage, glasyrkrackeleringar, endast någon enstaka minimal nagg. Överlag i gott skick.
10 st mattallrikar, 26 cm
6 st djupa tallrikar, 25,5 cm
6 st assietter, 17,5 cm
1 st stekfat, 37,5 x 23 cm