VAS samt FIGURINER, 3 delar, glas, bl.a. modell 1623, Vicke Lindstrand, Kosta glasbruk, formgiven 1959 och FM, Ronneby, 1900-talets mitt.

359239. VAS samt FIGURINER, 3 delar, glas, bl.a. modell 1623, Vicke Lindstrand, Kosta glasbruk, formgiven 1959 och FM, Ronneby, 1900-talets mitt.

Fisk, Vicke Lindstrand, signerad, längd 20,5 cm.
Vas av mörklila glasmassa med innefattade vita glastrådar och päron med grönt underfång samt innefattade luftbubblor,
höjd 11 - 32 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

höjd 11 - 32 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 916